Żyj pełnią Ducha!

EWANGELIA (J 20,19–23)

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. Przyszedł Jezus, stanął pośrodku, i rzekł do nich: ”Pokój wam!”. A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana.
A Jezus znowu rzeki do nich: ”Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: ”Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”.

W dzisiejszym tekście Ewangelii uczniowie Jezusa przebywają cały czas w zamknięciu, w wieczerniku. Bali się, że jak Żydzi ich dopadną, to będzie koniec. Nagle zjawia się Zmartwychwstały Jezus, mówi „Pokój wam!”. Nastawienie apostołów całkowicie się zmienia. Po prostu cieszą się, że w tak krytycznym momencie zjawia się ich Mistrz i Pan. Jezus posyła ich i wzywa ich do tego, by polegali na Duchu Świętym, którego otrzymali.

Teraz tak na nasze realia. Bóg nie chce byśmy tkwili w beznadziei i siedzieli w kącie przed obawami i lękami, które są w nas. On stworzył człowieka po to, by ten ŻYŁ. Bóg, kiedy stwarzał człowieka, tchnął w niego ŻYCIE. To kluczowe słowo, bo wiele razy życie jest traktowane jako kara i bezsens. Należy sobie uświadomić, że w moim lęku, strachu, obawie jest Bóg, który wlewa pokój we wnętrze człowieka. On jest przy Tobie cały czas. Jak to sobie uzmysłowisz, to nie ma dla Ciebie muru, którego byś nie pokonał 🙂 .

Jezus wzywa apostołów do tego, by wzięli Ducha Świętego. To wezwanie skierowane jest również do Ciebie! Nie siedź w kącie – Weź Ducha Świętego, którego Bóg Ci posyła. Dzięki Niemu otrzymujemy owoce takie jak radość, pokój, miłość itd. Są one wspaniałe! Często jednak się zdarza, że bierzemy ducha tego świata. Jego owoce mogą być podobne, ale nie są one trwałe, albo są po prostu zwykłą ułudą. Bóg posyła Ducha Świętego, po to byś żył pełnią życia.

Wszystkim życzę pięknej niedzieli.
Żyjcie pełnią życia z Duchem Świętym! 🙂

***

Tradycyjnie nutka towarzysząca dzisiejszemu dniu:

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply