W oczach Boga…

EWANGELIA  (Mt 16,21–27)

Jezus zaczął wskazywać swoim uczniom na to, że musi iść do Jerozolimy i wiele wycierpieć od starszych i arcykapłanów, i uczonych w Piśmie; że będzie zabity i trzeciego dnia zmar­twychwstanie.
A Piotr wziął Go na bok i począł robić Mu wyrzuty: „Panie, niech Cię Bóg broni! Nie przyjdzie to nigdy na Ciebie”.
Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: „Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie”.
Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Cóż bo­wiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł?
Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę? Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania”.

***

Zawsze ciekawiło mnie to, w jaki sposób Bóg patrzy na naszą rzeczywistość. Jak On widzi to, co dla mnie jest po ludzku trudne? Jak On w ogóle widzi mnie i moje życie? Z pewnością w Jego oczach wszystko wygląda inaczej. On zna konsekwencje naszych czynów, wie co się stanie. Czytając dzisiejszą Ewangelię zastanowiła mnie pierwsza część tego tekstu. Jezus tam upomina Piotra, który pokazuje Mu swój punkt widzenia na przyszłość Jezusa. Apostoł nie widzi w tym sensu, że Jego Mistrz będzie cierpiał i umrze. Nie rozumie tego, dlatego zamyka się w swoich schematach i chce to rozwiązać na swój, ludzki sposób. Ze słów Jezusa wynika, że mój sposób myślenia może przeszkadzać w działaniu Pana Boga w moim życiu, dlatego….

…Zadanie na dzisiaj —>

Poproś Boga o to, by pozwolił Ci popatrzeć na otaczającą Cie rzeczywistość na Jego sposób. Pomyśleć na sposób nie ludzki, ale Boży! Nawet najgorsze wydarzenie, myśl w Jego oczach ma sens. Może jeśli spojrzysz z Jego punktu widzenia, sytuacja w której nie możesz się odnaleźć, będzie miała jakieś inne wyjście? Może Twoje problemy, zmartwienia będą pokazane w innym świetle? Przecież one są niczym w porównaniu do tego kim jest Bóg. Nie zamykaj się w swoich schematach – daj Mu działać. On zawsze znajdzie rozwiązanie! 

Dobrego świętowania niedzieli! 
***
Pioseneczka na dzisiejszą niedzielę:

You Might Also Like

5 komentarzy

 • Reply
  Gabriela
  3 września 2017 at 1:31 pm

  Zgadzam się, że Bóg ma zawsze rozwiązania na nasze problemy tylko nie możemy się przed nim zamykać 🙂

 • Reply
  Kuchniabellissima
  3 września 2017 at 4:21 pm

  Mam nadzieję, że moja wiara też będzie silna i wróci do mnie mocniejsza niż przedtem… Teraz jestem na etapie szukania Boga w moim sercu bo trochę się pogubilam w życiu i oddalilam od swej wiary… Ale jak mówią „nadzieja umiera ostatnia „.

  • Reply
   dzieckoboga
   3 września 2017 at 4:31 pm

   Zawsze masz szansę wrócić do Niego. On czeka 🙂

 • Reply
  Flare!
  4 września 2017 at 7:15 pm

  Bardzo fajny post . Miło czytało się

 • Reply
  Magda
  13 września 2017 at 3:13 pm

  Wszystko należy oddać Bogu i zawsze pytać go w myśli cy Ty byś uczynił w tej sytuacji, co mam robic..

 • Leave a Reply