Strach ma wielkie oczy!

23 czerwca 2016

Nie masz czasem wrażenia, że powinieneś coś zrobić, ale się boisz? Boisz się tego co powiedzą inni, co będzie dalej.. Próbujesz sobie to wszystko jakoś wyobrazić, ale w przyszłości widzisz tylko jedno – ciemność.

Zaczął się trudny czas dla niektórych (szczególnie dla maturzystów). Wybór studiów, czy pomysł na przyszłość to jedna z najważniejszych decyzji, bo dotyczy ona kolejnych kilkudziesięciu lat. Nie jest to łatwe, wiem to sama po sobie… Ale w tym wszystkim nie brakuje odpowiedzi na ten problem w Słowach Boga, czyli w Piśmie Świętym.

Pewnie każdy słyszał o Abrahamie. Staruszek, z miejscowości Ur. Miał żonę Sarę, ale nie mogli mieć dzieci. Wiemy też, że Bóg powiedział mu, że ma wyjść ze swojej miejscowości rodzinnej, a da mu potomstwo tak liczne jak gwiazdy na niebie. Coś nierealnego! Zauważ co musiał czuć Abraham, co musiało dziać się w jego psychice. Nie wiedział jaki jest cel Jego podróży i przecież to niemożliwe mieć dzieci właśnie teraz. Po pierwsze – bo są już (nie oszukujmy się) starzy, a po drugie – bo Sara jest niepłodna. I co robi Abraham? Ryzykuje! Idzie ze swojego miasta, nie znając celu swojej wędrówki. Zaufał!

Ciekawe co by było, gdyby Abraham nie posłuchał Boga, nie zaufał Mu? Tkwiłby w beznadziei, stałby w miejscu, w swojej miejscowości, bez dzieci itp. Może właśnie teraz i Ty musisz zrobić ten jeden krok i wyjść ze swojego „Ur”. Może też nie znasz celu swojej wędrówki, ale wiedz jedno! Bóg zawsze jest przy Tobie i w Twoim życiu również mogą dziać się cuda, tak jak w życiu Abrahama. Bóg czeka na Twój jeden krok, na Twoje „Tak”, żeby wyciągnąć Cię z beznadziei, braku pomysłu na swoje życie.

Zobacz również

2 komentarze

 • Reply Mania 25 czerwca 2016 at 20:16

  Dzięki tego było mi potrzeba!

  • Reply Gapa :) 3 lipca 2016 at 15:16

   🙂

  Napisz coś od siebie

  Idioms and phrases by theidioms.com