On Cię zna

„Moje owce słuchają mojego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.”
J 10,27

Dawno mnie tutaj nie było, ale mam nadzieję, że ktoś tutaj czasami się pojawia. Ostatni było kilka wydarzeń, które w pewien sposób korygują mnie i moje życie z Bogiem. To dobrze. Lubię to, bo wiem, że dzięki temu jestem w stanie się zmieniać i uczyć nowych rzeczy oraz pozbywać się tych, które oddalają mnie od Boga. Chyba On się o mnie bardzo troszczy, bo w ostatnim czasie wydarzyło się bardzo wiele rzeczy, których ja nie potrafię wytłumaczyć dlaczego i są dla mnie takimi „małymi cudami” w moim życiu.

Dzisiaj tak krótko na temat wersetu, który pojawił się wczoraj w śpiewie przed Ewangelią. Jezus w tym jednym zdaniu mówi, coś takiego co rozkłada mnie na łopatki – Znam Cię. Niby jedno zdanie ale jak ważne. To dotyczy nie tylko wierzących, ale również tych, którzy w Boga nie wierzą, albo nie znają Go jeszcze.

Jest kilka miejsc w Piśmie Świętym, gdzie Bóg mówi o tym, że zna człowieka. Takim miejscem, do którego dość często wracam, kiedy mam doła albo czuję, że z czymś sobie nie poradzę jest psalm 139. Jego treść dodaje mi pewności i czuję, że Bóg naprawdę jest przy mnie. To taki objaw Jego troski i miłości w stosunku do Nas.

Według mnie to nie tyle Dobra, co GENIALNA Nowina! Dobrze, że mnie ktoś zna, bo ja czasami zauważam, że siebie nie znam. Może to być absurdem, ale tak jest. Myślę, że nie dam sobie rady z jakąś przeciwnością, a Bóg mówi (przez tekst Pisma Świętego, przez ludzi, sytuacje), że wierzy w moje możliwości. Tak w ogóle to On jest świetnym mówcą motywacyjnym. Lubię to w Nim. Im częściej szukam czegoś na kartach Biblii, tym łatwiej dociera do mnie fakt, że jestem kimś niepowtarzalnym, kimś kto ma jakąś wartość. Nie w oczach ludzi, ale w oczach Boga.

Apeluję do każdego i każdej z was: Nie ważne co myślą o was inni! Dla Boga jesteście niepowtarzalni i nic tego nie zmieni. Jak zapomnisz o tym, że jesteś wyjątkowy to popatrz na swoje dłonie i na linie papilarne. Poszukaj kogoś, kto ma takie same. To chyba wystarczający dowód, że jesteś kimś, kogo Bóg zaplanował od początku do końca i zna Cię jak nikt inny.

***

Nie będę obiecywać jak często tu będę publikować bo nie wiem jak się dalej życie potoczy. Na pewno nie zapomnę o tym blogu i od czasu do czasu coś się tutaj pojawi. A teraz coś na dobranoc:

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply