Nie zmarnuj tego czasu!

26 listopada 2016

Adwent się jeszcze dobrze nie zaczął a przechadzając się po licznych centrach handlowych można zauważyć już święta. Choinki, ozdoby, światełka, zapachy… To wszystko tak bardzo przypomina już ten piękny czas, ale do tego jeszcze trzeba poczekać! Jutro zaczyna się Adwent – radosny czas oczekiwania. To tylko (albo dla niektórych aż) 4 tygodnie. Czas w trakcie tych tygodni przed Bożym Narodzeniem jakby gwałtownie przyśpieszał, bo jest tak wiele rzeczy do zrobienia (pieczenie,gotowanie, ubieranie choinki itp.) i do kupienia (prezenty, składniki do potraw itd.). Wszystko fajnie, wszystko okey, ale…

No właśnie jest jedno ‚ale’! Jak nie zgubić prawdziwej istoty tych świąt w całym chaosie zakupów i tego całego szaleństwa, które się właśnie zaczyna? Jak nie zmarnować tego czasu? Przecież Adwent ma nas przygotować do przyjścia Jezusa na świat, do Jego przyjścia do mojego serca! Jest na to kilka sposobów:

Po pierwsze – roraty!
Pewnie pierwsze pytanie, które padnie w twojej głowie, to będzie coś w stylu: „Ale po co tak wcześnie wstawać?! Przecież to środek nocy!” Już odpowiadam. Sama jestem ogromnym śpiochem i mam problem ze wstawaniem, ale Adwent jest wyjątkowym czasem w okresie liturgicznym. Ja jestem zauroczona tym jak wyglądają roraty – na początku ciemność i tylko blask świec. To jest taki piękny symbol tego co oznacza przyjście Jezusa na świat. Ludzie żyją w ciemności, a Jezus jest światłem, które rozświetla tą ciemność. W każdej parafii znajdziecie na pewno msze roratnie, wystarczy poczytać ogłoszenia. Ja zapraszam na roraty do Jezuitów w Krakowie (Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie), które będą się odbywały od poniedziałku do piątku o godzinie 7:00. Tematyką tych nabożeństw będzie rodowód Jezusa. Więcej informacji na wydarzeniu na facebooku —–> [klik]

Po drugie – rekolekcje!
Skoro mamy się przygotować na przyjście Jezusa to w przygotowaniach czasami trzeba coś pozmieniać. Jeśli nie masz czasu na to by wyjechać gdzieś na rekolekcje, to internety wychodzą Ci na przeciw! W internecie można znaleźć wiele propozycji na przeżycie tego czasu. Oto kilka z nich:

o. Grzegorz Kramer SJ: Zakochany Bóg uwalnia

o. Tomasz Nowak OP: #Wcielaj Słowo

Daniel Wojda SJ: Jak rozpoznać Ducha? 8 kroków

o. Tomasz Szymczak OFMConv: „Airotsih”

Robert „Litza” Friedrich & o. Adam Szustak: Wilki Dwa. W obronie stada.

Cztery tygodnie przed nami i wiele propozycji, żeby ten czas uczynić go owocnym. Jeśli pominęłam coś równie wartościowego, to podawajcie swoje propozycje.

Zobacz również

Zostaw komentarz

Napisz coś od siebie

Idioms and phrases by theidioms.com