Nie daj się zgasić!

26 grudnia 2016

Papież Franciszek, podczas dzisiejszego przemówienia do wiernych, zgromadzonych na modlitwie Anioł Pański na Placu Świętego Piotra w Watykanie, skierował słowa, które dość mocno we mnie uderzyły. Ojciec Święty powiedział, że świat nienawidzi chrześcijan z tego samego powodu z jakiego nienawidził Jezusa, ponieważ On przyniósł światło Boga, a świat woli ciemność, aby ukryć swoje złe uczynki. Papież Franciszek ma dużo racji w tym zdaniu. Popatrzmy na to co się dzieje na świecie. Co chwila ginie wyznawca Jezusa, tylko dlatego, że niesie dobro dalej, tam gdzie go nie ma.

Nie trzeba szukać daleko – przypatrz się w swoim najbliższym otoczeniu. Masz na pewno takich znajomych, w których obecności boisz się cokolwiek powiedzieć na temat Boga i czegokolwiek z Nim związanego. Boisz się, że Cię ktoś wyśmieje, odrzuci i zapisze na liście pod tytułem: „Nie podchodzić – dziwak”. Myślę, że miałeś miliardy takich sytuacji w szkole czy podczas spotkania ze znajomymi. Co zrobiłeś? Ukrywałeś się, udając, że nie wiesz o co chodzi? Czy może nie dałeś się myślom typu: „Co on sobie o mnie pomyśli?” Jeśli nie dałeś się to szczere gratulacje! 🙂 Jeśli nie udało się, to nic straconego. Kiedy następnym razem dopadnie Cię taki lęk przy kimś znajomym, pomyśl o tym, że możesz być dla tego człowieka jedyną Biblią, którą on przeczyta. Możesz być takim światełkiem w życiu Twojego znajomego. Poddając się temu lękowi, powoli gasisz światło, które zapalił w Tobie Bóg.

Nie daj się zgasić! Bądź taką latarnią, która rozświetla ciemności. Nie będzie łatwo, ale nie poddawaj się – z Nim będzie dobrze! 🙂

***

Coś muzycznego na odwagę:

Zobacz również

Zostaw komentarz

Napisz coś od siebie

Idioms and phrases by theidioms.com