Jesteś ważny!

EWANGELIA (Mt 3,13-17)

Jezus przyszedł z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć chrzest od niego. Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc:
„To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie?”
Jezus mu odpowiedział: „Pozwól teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe”. Wtedy Mu ustąpił.
A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody.
A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. A głos z nieba mówił: „Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”.

Mamy dzisiaj opis chrztu Jezusa. Przychodzi nad Jordan, przekonuje Jana i przyjmuje chrzest od Niego, zstępuje Duch Święty i mówi: To mój Syn umiłowany. W większości komentarzy, które dzisiaj czytałam zauważyłam, że schodzą one do jednego pytania – Czy pamiętasz datę swojego chrztu? Ja pozwolę sobie popatrzeć na dzisiejszą Ewangelię z trochę innego punktu widzenia.

Dzisiejszy tekst czytania jest zatytułowany „Przygotowanie do działalności Jezusa”. Jezus przygotowuje się do tego wszystkiego co będzie czynił i przyjmuje chrzest nad Jordanem. To miejsce nie jest przypadkowe! Obszar Jordanu znajduje się ponad 400 metrów pod poziomem morza. Jest nazywany depresją. Przypadek? Nie sądzę! 🙂

Jezus schodzi do ludzkiej „depresji” – do smutku, do tego co spycha Cię na dół, do tego co ci dokopuje, tak, że nie masz siły już walczyć. On chce z Tobą przez nią przejść, bez względu na to jak głęboka ona jest. Schodzi tam razem z Duchem Świętym, który mówi: Jesteś moim ukochanym synem! Jesteś moją kochaną córką! Dla człowieka, który tkwi w beznadziei życia, takie słowa są ukojeniem, bo wie, że ma dla kogo żyć i dla kogo walczyć. One mogą przemienić życie i wyprowadzić na prostą. Jest jeden warunek.. Musisz pozwolić Jezusowi wejść do tej „depresji” – inaczej nie ma jak działać. Do Ciebie należy decyzja! Pozwolisz Mu na to?

***

Tradycyjnie nutka do dobrego czytania:

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply