Ciężki dzień?

7 grudnia 2016

EWANGELIA (Mt 11, 28-30)

Jezus przemówił tymi słowami: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźmijcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.

Miałeś dzisiaj ciężki dzień? Masz jeszcze dużo nauki/pracy na jutro? Ta Ewangelia jest dla Ciebie!

Mój dzień dzisiaj to była naprawdę ciężka przeprawa, ale jak zobaczyłam ten fragment wiedziałam dzięki komu dałam radę go przejść. Nie umiem tego wytłumaczyć, ale wczoraj (a raczej dzisiaj nad ranem :D), kiedy szłam spać, stwierdziłam jednoznacznie na modlitwie – „Panie ja jutro nie dam rady z niczym.. Zawalę kolokwium, nie uda mi się prezentacja. Pomóż mi jutro przetrwać!” To niesamowite – kolokwium będzie zaliczone, a prezentacja jest okey. Ja o własnych siłach bym tego nie dokonała! Zmęczenie i nerwy podsyłają taki podszept, że nie dam rady, że jest jednym słowem beznadzieja – znika kiedy poskarżysz się Jezusowi co cię dręczy.

Tak jak Jezus mówi w dzisiejszym słowie – Przyjdź do Mnie, pomogę Ci! Nie rób uparcie wszystkiego sam! Po to jestem przy Tobie! Spróbuj z Nim o tym pogadać. Co Ci szkodzi? Oddaj Mu to co sprawia Ci trud, zobaczysz, że będzie Ci łatwiej! 🙂

Zobacz również

Zostaw komentarz

Napisz coś od siebie

Idioms and phrases by theidioms.com